Tere tulemast Kangro talu kodulehele!

Kangro talu on maaliline koht Pühajärve kaldal, mida on pererahval patt ainult iseendale hoida.

Tegelikult on tegu ajalooliselt väga huvitava kohaga. Kuigi talu on olnud aegade algusest ühe suguvõsa valduses, on hetkel teada veel kindlasti vaid jupike selle eluloost. Nimelt on Kangro talu saanud nime seeläbi, et siin elas mõisa heaks töötav kangur. Seda kinnitavad ka praegusel ajal majapidamises kasutusel olevad suured riidekirstud ning peidus olnud vokid. Kangurist arvatavasti järgmise põlvkonna näol oli tegemist apteekritega. Ka nende elust siin talus on jäänud tugev jälg väikeste ravimpudelite näol, mida leiab senini kaevetööde käigus . Hindamatu väärtusega pudelid on leidnud koha meie rehetoa kapil. Kuigi talu on üle elanud erinevad okupatsioonid ja sõjad, on see siiani tugevalt perekondliku väärtusega. Asukoht ja sellega kaasnev maagia on vaid üks hindamatu boonus sellele lisaks.

Just need viimased kaks on põhjusteks, miks me oleme otsustanud seda lugu ja ilu teistega jagada. Kuigi teadaolevalt ei lõppe taludes töö iial, siis anname endast maksimumi, et see koht ellu äratada ning pakkuda huvilistele meeleolukaid sündmusi meie välilaval. Juba neli aastat oleme suviti korraldanud järve ääres erinevaid teatritükke ning sumedaid suvekontserte.

Talu peremees on ehitanud kaldal olevale platsile ka 2 kämpingut, kus on võimalik end töö rutiinist välja lülitada ning ärgata vaid linnulaulu rütmis. Värskelt valminud grillmajas on huvilistel võimalik hommikukohvi jaoks vett keeta ning enne paadisõitu endale meelepärast suvetoitu valmistada

Tahame tänada kõiki, kes on meie arengule abikäe või hea sõna osutanud. Samuti täname inimesi, kellel on olnud võimalik meid juba külastada.

Olete oodatud!